Neoplan


Joackim Bay

VD
Stockholm, Göteborg, Helsinborg
+46 31 705 06 66
Jocke.bay@neoplan.se


Jonas Helsner

Bussförsäljning
Göteborg
+46 31 705 06 65
Jonas.helsner@neoplan.se


Marcus Eriksson

Bussförsäljning
Stockholm
+46 8 685 14 15

marcus.eriksson@neoplan.se


Mikael Nilsson

Bussförsäljning
Helsingborg
+46 42 545 76
Mikael.nilsson@neoplan.se



Scania

Henrik Eng

Sales Director Buses & Coaches

+46107066080

henrik.eng@scania.com

Patrik Lundin

Key Account Manager

+46107066826

patrik.lundin@scania.com

Mikael Arhusiander

Key Account Manager

+46107066026

mikael.arhusiander@scania.com

Lars Holgersson

Key Account Manager

+46107066274

lars.holgersson@scania.com




VDL



Fredrik Dahlborg
Managing Director
VDL Bus & Coach Sweden AB

Okvistavägen 18
Box 8 | 186 21 Vallentuna| Sweden
Phone +46 (0)8 40 80 77 50 | Mobile +46 (0) 70 272 13 32
www.vdlbuscoach.se | f.dahlborg@vdlbuscoach.se




Lars-Olof Gummesson
Sales Manager Public Transport
VDL Bus & Coach Sweden AB

Okvistavägen 18
Box 8 | 186 21 Vallentuna| Sweden
mobile number +46 70-1628764
www.vdlbuscoach.com | L.gummesson@vdlbuscoach.se



Volvo Bussar


”Efter Covid-19 ser jag mest fram emot att…”



Andreas Baljhagen
Försäljningschef
Norra Sverige

Få gå på fotbollsmatcher och titta på mina grabbar samt även stå på Gamla Ullevi tillsammans med massa okända människor och sjunga "Snart skiner Poseidon och Blåvitt står kvar”.



Björn Vintfjärd
Säljare, Mellan-Sverige och Stockholm

Efter Covid-19 ser jag mest fram emot att börja umgås med folk i stora härliga sällskap igen…”



Björn Holmqvist
Bröderna Brandt

”Jag ser fram emot att kunna resa, besöka kunder och vänner precis som förut.”

 



Daniel Treptow
Säljare, Södra Sverige

Jag ser fram emot att börja tävla i vintersim igen.”

 



Erik Ehn
Begagnatchef Used Bus Center, Norden

"Att kunna träffa våra kunder igen.



Greger Lindqvist

Wist Last & Buss

” Ha Teamsmöten som ett bra komplement men äntligen träffa våra kunder fysiskt igen.”


Jonas Pettersson
Försäljningschef
Södra Sverige

Att få skaka hand igen med kända och nya kontakter, det är något rejält med det förtroendet som ett handslag skapar



Tine
Hulthén
Marknadsföring & kommunikation

Resa iväg på nya äventyr…